Materiály, které používáme na roubení a konstrukce krovů všech našich dřevostaveb jsou certifikované. Roubení na dřevostavby provádíme z rostlého červeného západního cedru, žlutého cedru, lepené borovice a smrku. Pro konstrukce krovu, skeletové a sloupkové konstrukce používáme smrkové KVH (konstrukční masivní dřevo) profily.
Držíme skladové zásoby materiálů na dřevostavby.
Nejlepší ochranou dřeva je však vhodné zvolení konstrukční ochrany celé dřevostavby, tedy dostatečné přesahy střechy, opatření proti zatékání a stání vody apod.. Pokud toto není vyřešeno vhodným způsobem, nepomůže k ochraně dřeva ani hloubková impregnace. Naopak, pokud je dřevo konstrukčně chráněno proti trvalému styku s vodou, je schopno vydržet bez chemických ochran po desítky až stovky let.
Smrkové a borové hranoly lepené z lamel (DUO, TRIO, BSH) jsou uměle sušeny na 12% (+-3%), smrkové KVH hranoly pak na 15% (+-3%), u hranolů z rostlého dřeva se snažíme jejich přirozeným sušením dosáhnout na cca 17%.
Materiály na dřevostavby jsou hoblované z několika důvodů: lepší a přesnější opracování na CNC stroji, bezpečnější a příjemnější montáž, esteticky materiál působí lépe, má vyšší odolnost proti škůdcům a vyšší požární odolnost. Je to způsobeno tím, že hoblovaný povrch dřeva je uzavřenější, hladší a pevnější a proto lépe odolává vlivům dřevokazných hub, hmyzu i ohně.
V kombinaci s prvotřídním výběrem toho nejkvalitnějšího materiálu na dřevostavby lze u hoblovaných prvků pominout použití ochranných nátěrů a impregnace. Kromě hloubkové impregnace působí tyto prostředky velmi krátkodobě (max. 3-5 let) a z celkové životnosti jde jen o malou část – zřídka se přistupuje k pravidelnému opakování nátěrů – zatímco povrch dřeva ohoblovaný zůstane.