Projektové dokumentace neprovádíme, pokud ale nemáte vlastní projekt ani kontakt na žádnou kancelář ve svém okolí, která by Vám s projektem pomohla, můžeme Vám doporučit firmu, která pro nás projektovala již několik desítek realizací, a má tak dostatečné zkušenosti s navrhováním dřevostaveb.
Výrobní dokumentace v programu Dietrich’s trvá většinou 2-3 týdny, dle velikosti a složitosti dřevostavby. Výroba a opracování na strojích, se pohybují taktéž mezi 2-3 týdny a samotná montáž pak okolo 4-6 dnů u průměrně velkého rodinného domu.
U červeného cedru standardně používáme na obvodové roubení profil 200 x 200 mm, při větších stavbách potom 250 x 250 mm. Vnitřní stěny jsou z hranolů 100 x 200 mm.
U lepené borovice se na obvodové stěny a stropní pole používá profil 200 x 240 mm, ve výjimečných případech, například pro průvlaky profil 240 x 300 mm. Příčky opět z profilu 100 x 200 mm.
V průběhu let jsme zjistili, že je pro nás i pro Vás výhodnější stavba pouze hrubé stavbya to z několika důvodů. Jednak specializace „pouze“ na tesařskou výrobu nám umožňuje dělat naši práci pečlivěji a odborněji a za další, jelikož stavíme dřevostavby po celém území České republiky, je pro Vás finančně příznivější najmout si na ostatní práce firmy z Vašeho okolí. Dojíždění, stravování, ubytování montážníků a přeprava materiálu na velkou vzdálenost jsou dnes poměrně nákladné.
Hrubá stavba se skládá z obvodových stěn a příček, stropního pole a konstrukce krovu spolu se sloupkovou konstrukcí přizpůsobenou tak, jak budou řešeny místnosti v podkroví.
Nabízíme cedrová bednící prkna na štíty a půlštoky, cedrové palubky do interiéru, možnost dodání tepelné a zvukové izolace z konopí. V případě zájmu můžeme dodat i kontakt na zkušeného truhláře, který je schopen vyrobit a namontovat cedrová okna a dveře.
Ano je. Samotná montáž dřevostavby není složitá, každý stavební prvek má své číslo a Vy postupujete podle plánů, které od nás obdržíte, jako by to byla velká stavebnice Lego. Díky přesnému opracování není nutné na stavbě žádné prvky upravovat. Vše do sebe zapadá s milimetrovou přesností.
Ano, můžeme. Nicméně záruku na dřevostavbu od nás dostanete pouze na 5 let. Roubené štíty není problém vyrobit a i díky systému dvou krokví (mezi kterými je roubený štít) nejsou objemové změny stěn vidět. Ale pouze vidět, neboť roubení není ničím zatíženo a celá váha střechy je přenášena přes vaznice do sloupků, které jsou přes stropní pole a další sloupky opřeny o základovou desku. V tom případě, mohou tyto hranoly snadno „pracovat“ a tím vznikají netěsnosti jak mezi jednotlivými hranoly roubení, tak i mezi roubením a konstrukcí střechy. Je tedy více než pravděpodobné, že po několika letech bude docházet k profukování. Tomuto problému logicky nemohou zabránit ani výškově stavitelné šrouby, jak některé firmy tvrdí. Na rozdíl od toho, pokud je roubení zatíženo váhou střechy, nevadí ani menší objemové změny, neboť konstrukce střechy klesá spolu s roubenou částí a je tak zaručeno dostatečného tlaku mezi hranoly a tím i odpovídající vzduchotěsnosti. Z toho důvodu doporučujeme a provádíme štíty pomocí sloupkové konstrukce, která se bední.
Tyto nátěry a impregnace jsou pouze na povrchu dřeva, neproniknou do hloubky. Navíc často nevydrží déle jak 3-5 let a musí se opakovat, což stojí Váš čas i peníze. Proti abiotickým faktorům se snažíme dřevostavby chránit vhodným konstrukčním řešením. Proti biotickým škůdcům je na naší straně to, že veškeré materiály, které používáme, jsou sušené a hoblované. V neposlední řadě je zde i fakt, že červený západní cedr je sám osobě vysoce trvanlivý díky obsahu olejů, které vylučuje, a tím odpuzuje vodu. Naopak proti hmyzu působí chuť a vůně dřeva, která jim jednoduše nevyhovuje. Jsme zkrátka zastánci zdravého bydlení bez zbytečného používání chemikálií.
Pokud jsou dřevostavby správně konstrukčně navrženy, aby se zabránilo trvalému styku s vodou, stavby vydrží v řádech stovek let.
Máte jiné dotazy týkající se dřevostavby? Napište nám pomocí kontaktního formuláře, rádi Váš dotaz zodpovíme.
Mimosoudní řešení spotřebitelských sporů:
K mimosoudnímu řešení spotřebitelských sporů je podle zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, ve znění pozdějších předpisů, příslušná Česká obchodní inspekce. Bližší informace jsou uvedeny na webových stránkách www.coi.cz. Spotřebitelé jsou oprávněni použít platformu řešení sporů online k řešení spotřebitelských sporů, v jazyce, který si zvolí. K právě uvedenému mohou spotřebitelé využít platformu dostupnou na webové stránce https://webgate.ec.europa.eu/odr.